Przodkowo podbija Kretę!

Uczniowie technikum oraz szkoły branżowej Przodkowskiego Powiatowego Zespołu Szkół wraz z początkiem października rozpoczęli grecką przygodę, wyjeżdżając na praktyki na Kretę realizowane z programu Erasmus +.
Szesnaścioro uczniów dnia 2 października przyleciało do greckiego miasta Chania, aby rozpocząć pracę w siedmiu kreteńskich firmach w czterech różnych branżach - informatycznej, graficznej, żywieniowej oraz architektury krajobrazu.
Nie tylko uczniowie przylecieli na tę wspaniałą wyspę doskonalić swój warsztat, również dwoje nauczycieli - Renata Leszczyńska i Przemysław Krawczak -  brało udział w programie job shadowing, podczas którego obserwowali pracę w jednej z greckich firm informatycznych. 

Projekt Erasmus+ na Krecie w liczbach:
  • 2587 km odległości od szkoły
  • 19 dni projektu
  • 16 uczniów
  • 4 zawody - kucharz, informatyk, grafik oraz architekt krajobrazu
  • 7 grafików, 4 architektów krajobrazu, 3 kucharzy, 2 informatyków
  • 2 nauczycieli opiekunów
  • 2 nauczycieli biorących udział w job shadowing
  • niezliczona ilość kilometrów pieszych wycieczek, rejsów i tras pokonanych autobusem 
Zarówno uczniowie jak i nauczyciele biorący udział w job shadowingu poza zbieraniem doświadczenia zawodowego, mieli również doskonałą okazję do podszkolenia swoich umiejętności językowych i komunikacji w środowisku branżowym.
 
Wycieczki
Nie samą pracą człowiek żyje - wolne chwile wypełnione były spacerami, plażowaniem i zwiedzaniem przepięknej wyspy. W ciągu tych dziewiętnastu dni udało się zobaczyć wiele pięknych miejsc. W pobliskim mieście Chania poza spacerami malowniczymi uliczkami starego miasta, uczniowie wraz z opiekunami odbyli rejs do trzech pobliskich wysepek podziwiając po drodze krystalicznie czystą wodę i wrak samolotu na dnie morza.
Odkrywając piękno Grecji warto pokonać dalekie odległości w poszukiwaniu dodatkowych wrażeń.  Rejs na wyspę Gramvousa oraz na Lagunę Balos czy rejs na wyspę Santorini to widoki, których nie da się opisać słowami, bo swym pięknem zwyczajnie odbierają mowę, a do których grupie również udało się dotrzeć.
Ostatnią wycieczką był Heraklion, w którym najpierw został spełniony obywatelski obowiązek, czyli głosowanie w wyborach, po czym wycieczka skierowała się do pobliskiego Knossos, o którym mówi się, że jest najstarszym miastem Europy i jednym z najważniejszych stanowisk archeologicznych na świecie.
Nowe doświadczenia, niezapomniane widoki, ciekawe znajomości, smaczna kuchnia i ujmująca grecka gościnność - to wspomnienia, które wszyscy zabrali ze sobą do do Polski, a które zostaną w sercach na zawsze.

Cytat dnia

„Masz władzę nad swoim umysłem, nie nad okolicznościami zewnętrznymi. Gdy to sobie uświadomisz, staniesz się silny”

Marek Aureliusz

0
Uczniów 
0
Absolwentów
0
Nauczycieli