Intensywny czwartek w Firmach SoftServe oraz Hapag-Lloyd Gdańsk

Intensywny czwartek w Firmach SoftServe oraz Hapag-Lloyd Gdańsk.

Dzięki współpracy z Fundacją Inspirujące Przykłady, mieliśmy po raz kolejny możliwość uczestniczenia w warsztatach z Kompetencji społecznych, które prowadzili: Pani Ewa Mazurek oraz Pan Arkadiusz Cimiński w Olivia Business Centre.
Klasa IV Technik Informatyk została zaproszona na ciekawe i intensywne zajęcia do Hapag-Lloyd, wiodącej światowej firmy spedycyjnej.
Dyrektor odziału Hapag-Lloyd w Gdańsku Pan Adam Sikorski, poświęcił nam wiele cennego czasu, organizując szkolenia z narzędzia Jira, warsztaty User Experience czy warsztaty z programowania.
Następnie uczniowie klasy III Technik Informatyk udali się na wizytę studyjną do Firmy SoftServe, w której doskonalili umiejętności programowania.
Pan Jakub Zasada prowadził z uczniami żywą dyskusję na temat wyboru metod stworzenia projektu oraz języków programowania, wspólnie udało się stworzyć projekt, gotowy do zaprogramowania.
Czas spędzony w Firmach Happag-Lloyd i SoftServe był dla nas niezwykle interesujący oprócz wiedzy praktycznej mieliśmy okazję zobaczyć Firmy oraz poznać zasady rekrutacji.
W czasie przerwy w Firmach zostaliśmy ugoszczeni pizzą oraz owocami, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Nad przebiegiem wydarzeń w obu Firmach czuwała Pani Adriana Gajos-Owsiak oraz Pan Prezes Fundacji Inspirujące Przykłady, Leszek Szmidtke.
Jesteśmy pod wrażeniem miłego przyjęcia i gościnności!
Dziękujemy pięknie za zaproszenie i poświęcony nam czas. Mamy nadzieję, na kolejne spotkania i wyzyty studyjne w Firmach.😀

Grupa uczniów z sędzina oraz nauczycielami w sali rozpraw

Odpowiedzialność Karna Młodego Człowieka

Uczniowie klasy II Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej uczestniczyli w Rozprawie Karnej, która dotyczyła Składania Fałszywych Zeznań. Pani Wiceprezes - SSR Joanna Stella-Borkowicz po rozprawie poświęciła swój cenny czas na rozmowę z uczniami. Głównym temat rozmów była Odpowiedzialność Karna Młodego Człowieka. Uczniowie dzięki Pani Prezes mogli zobaczyć cele dla zatrzymanych, zwiedzić budynek Sądu oraz zapoznać się z Księgami Wieczystymi. Mimo mroźnego wtorku, emocje były bardzo gorące. Udział w Rozprawie Karnej skłonił nas do refleksji oraz przemyśleń. Dziękujemy Pani Prezes za zaproszenie, poświęcony czas oraz cenne wskazówki dla Młodzieży.

Klasa 4 TŻA wraz z nauczycielami w sali Sądu Rejonowego w Kartuzach

Wizyta klasy IV TŻA w Sądzie Rejonowym w Kartuzach

Uczniowie klasy IV TŻA spotkali się 27 listopada z Panią Prezes Sądu Rejonowego w Kartuzach, Panią Marią Jaroch-Wąsowską. Było to już drugie spotkanie klasy z Panią Prezes. Uczniowie zapoznali się z funkcjonowaniem wymiaru sprawiedliwości, a także ze strukturą organizacyjną  sądu. Uczniowie wcielili się w funkcjonariuszy prawa i odegrali scenkę związaną ze stalkingiem. W prawdziwych ławach sędziowskich, w prawdziwych togach byli naprawdę bardzo przekonujący.
Bardzo dziękujemy Pani Prezes sądu za umożliwienie przeprowadzenia tej ciekawej i pouczającej lekcji wiedzy o społeczeństwie.

Grupa uczniów wraz z nauczycielami w tle na ścianie napis Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku

Z wizytą w Wyższej Szkole Zdrowia

Kosmetologia jest dziedziną łączącą w sobie zagadnienia z różnych obszarów – dermatologii, medycyny estetycznej, anatomii, histologii, fizjologii, biochemii, alergologii, fizjoterapii i wielu innych nierozerwalnie związanych z ciałem człowieka, a zatem także medycyną. Po zajęcia odwiedziliśmy sale laboratoryjne oraz zapoznaliśmy się z warunkami rekrutacji na studia. Dziękujemy Pani Weronice Szadowiak za zaproszenie i profesjonalne przygotowanie zajęć.
Mamy nadzieję, że nasi tegoroczni Maturzyści będę chcieli podjąć dalszą naukę w Wyższej Szkole Zdrowia.

Oliwia Czaja zajęła 1🥇🏆 miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym

Nasza uczennica Oliwia Czaja zajęła 1🥇🏆 miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym

Nasza uczennica Oliwia Czaja zajęła 1 miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym o tematyce patriotycznej nawiązującej do Narodowego Święta Niepodległości.
Oliwia wykonała kompozycję graficzną pt: NIEPODLEGŁA POLSKA -Jej dziedzictwo w 105 rocznicę odzyskania wolności (1918-2023).
Organizatorem konkursu było Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku. Oliwia jest uczennicą III klasy na kierunku technik grafiki i poligrafii cyfrowej.
W konkursie wzięło udział ponad 500 uczestników ze szkół ponadpodstawowych.
Serdecznie gratulujemy, jesteśmy bardzo dumni!

Ramka z telefonami pomocowymi

Telefony zaufania oraz infolinii wsparcia dzieci i młodzieży oraz dorosłych, którzy potrzebują pomocy

W ramach działań telefonów/infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.
Załączone telefony gwarantują szybki dostęp do informacji i wsparcia, jak również podejmowanie interwencji w sprawach ważnych z punktu widzenia zdrowia psychicznego i bezpieczeństwa dzieci oraz młodzieży.
Departament Wychowania i Edukacji Włączającej
Uczennica na tle napisu Kaszubskie Dyktando

Piszę po kaszubsku

W sobotę, 18 listopada Sylwia Markowska z kl. I Tp wzięła udział w XXII Kaszubskim Dyktandzie. Tym razem piszący po kaszubsku spotkali się w Chmielnie.
czworo uczniów na sali gimnastycznej wraz z nauczycielem wychowania fizycznego

Powiatowa Licealiada w tenisie stołowym chłopców

Dnia 16.11.2023 r. odbyła się w Kartuzach w ZSZiO (Wzgórze) Licealiada Powiatowa w tenisie stołowym chłopców. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Sypion Adrian klasa 3 TGA
Ropela Adrian z klasy 4 TIG
Nasi uczniowie rozegrali trzy spotkania, w których uzyskali następujące wyniki:
Przodkowo- Wzgórze 0:3, Przodkowo- Sierakowice 3:2, Przodkowo- Klasztorna 0:3. Klasyfikacja końcowa:
 • 1 miejsce Klasztorna
 • 2 miejsce Wzgórze
 • 3 miejsce Przodkowo
 • 4 miejsce Sierakowice
Gratulujemy naszym uczniom 3 miejsca, tym bardziej, że poprawili wynik z poprzedniego roku. Opiekunem był Adam Prabucki

Konkurs Poetycki „Dla Niepodległej”

W czwartek 16 listopada 2023 r. odbył się Konkurs Poetycki „Dla Niepodległej”, którego ideą jest głoszenie i propagowanie wartości patriotycznych wśród naszej współczesnej młodzieży. Za wybitną sztukę słowa nagrodzeni zostali :
 • 1 miejsce : Nikola Płotka, klasa 4 TŻA,
  K.K. Baczyński Elegia o chłopcu polskim;
 • 2 miejsce : Wiktoria Kuźma, klasa 2 TG,
  A. Mickiewicz Śmierć pułkownika;
 • 3 miejsce : Natalia Fularczyk, klasa 5 GŻp,
  K.K. Baczyński Elegia o chłopcu polskim.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i serdecznie gratulujemy.

ZDAY challenge konkurs

Zday Challenge: wsparcie, na jakie czekali uczniowie

Jak skuteczna i łatwa może być nauka dzięki nowoczesnym narzędziom?
Zday Challenge to doskonała okazja, aby to sprawdzić! Przez cały tydzień (15-21.11.2023 r.) uczniowie będą mieli dostęp do pełnej gamy zasobów edukacyjnych w naszej aplikacji, w tym:
 • Interaktywnych lekcji wideo z przedmiotów takich jak język polski, matematyka, chemia, fizyka, nagranych przez wykwalifikowanych nauczycieli.
 • Omówień lektur i epok literackich: Kompletne zanurzenie w literaturze i jej historycznym tle. Szczegółowych wzory i omówienia z matematyki, fizyki, chemii.
Ponadto, po upływie tygodnia, zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie na stworzenie nowego hasła reklamowego dla Zday. Autor najlepszej propozycji otrzyma konsolę do gier Xbox!
Jak wziąć udział? To łatwe! Wystarczy pobrać aplikację Zday, zarejestrować się i rozpocząć tygodniowe wyzwanie.
Szczegóły wydarzenia dostępne są pod adresem: https://zday.pl/zdaychallenge/

Powiatowy konkurs dla uczniów szkół branżowych pt."Zawód to moja pasja"

14 listopada 2023 r.w Sierakowicach odbył się drugi powiatowy konkurs dla uczniów szkół branżowych pt. "Zawód to moja pasja". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy drugiej Martyna Krefta i Wiktoria Landowska oraz z klasy trzeciej Marta Kerschnik i Norbert Tempski.
Młodzież miała okazję wymienić się doświadczeniami między innymi uczestnikami konkursu oraz wykazać się kreatywnością podczas zaplanowanych konkurencji. W trakcie konkursu uczniowie zaprezentowali swoją wiedzę na teamt zasad bezpieczeństwa w zawodzie, udzielania pierwszej pomocy, poprawności językowej i zasad savoir-vivr'u w zawodzie.
Dziękujemy...

dwie książki

Dla ciekawych naszej historii

Polecamy nowe książki, które szkoła dostała w darze od Fundacji Altum. Otrzymaliśmy publikację poświęconą naszemu patronowi "Rotmistrz- barwna biografia Witolda Pileckiego" autorstwa Jarosława Wróblewskiego oraz książkę Feliksa Konecznego światowego autorytetu również w temacie badania praw dziejowych i cywilizacji "Polskie Logos a Etos- roztrząsanie o znaczeniu i celu Polski". Lektury obowiązkowe ;) i ciągle aktualne dla każdego Polaka chcącego poznać i zrozumieć historię naszego kraju. Serdecznie dziękujemy Fundacji Altum za wzbagacenie szkolnej biblioteki o wartościowe dary.

grupa uczniów wraz z nauczycielami w budynku Sądu Okręgowego w Gdańsku

Żywa lekcja w Sądzie Okręgowym w Gdańsku

Dnia 13 listopada 2023 r. Uczniowie klasy II Technik Informatyk w Sądzie Okręgowym w Gdańsku. Dzięki uprzejmości Pani Doroty Zabłudowskiej Sędzi Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe mieliśmy możliwość wzięcia udziału w Rozprawie Karnej dotyczącej Naruszania dóbr osobistych. Rozprawa była dla nas ciekawą lekcją, każdy wyszedł z pewną refleksją na przyszłość.

Grupa harcerzy w mundurach, w tle młodzież ze sztandarami, pod pomnikiem Królowej Korony Polskiej

Święto Niepodległości

Mszą świętą w kolegiacie, przemarszem z udziałem pocztów sztandarowych i składaniem kwiatów przy pomniku Matki Boskiej rozpoczęły się w Kartuzach powiatowo-gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Również delegacja uczniów Powiatowego Zespołu Szkół w Przodkowie wraz z Pocztem sztandarowym Technikum im. rtm. Witolda Pileckiego wzięli udział w tegorocznych obchodach.

Ergo Areny, mecz koszykówki

Patriotyczne kibicowanie

Dnia 11 listopada uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym „Aktywne Kaszuby. Pocztówka z Antonim Abrahamem”, pojechali do Ergo Areny na mecz koszykówki Trefl Sopot vs Legia Warszawa. Na trybunach powiewały flagi kaszubskie i biało – czerwone. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu Polski, a następnie kaszubskiego, drużyny przystąpiły do rozgrywek. Od początku przewagę utrzymywał Trefl Sopot i ostatecznie też sopocianie zwyciężyli 77:69.

Cytat dnia
niż warunki czasu i życia”

Albert Camus

0
Uczniów 
0
Absolwentów
0
Nauczycieli