Klasy II BSa I II Bsb na 2-dniowym wyjeździe do Kołobrzegu

Uczniowie klasy II branżowej w dniach 12-13.12.2022r. uczestniczyli w 2-dniowej wycieczce z programu “Poznaj Polskę” do Kołobrzegu z opiekunami panią Grażyną Drewing i panią Iwoną Karwat.

Swoją podróż zaczęliśmy już od wczesnych godzin porannych zwiedzając Muzeum Kaszubskie im. Franciszka Tredera w Kartuzach. Następnie udaliśmy się na zamek w Bytowie, pokonując kolejne kilometry dotarliśmy do Krainy w Kratę, a dokładnie do Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. Młodzież miała możliwość poznania jednej z najlepiej zachowanych w Polsce wsi o układzie walnicowym, w którym mieliśmy możliwość zobaczyć dawne rzemiosła m.in.ciesielstwo, stolarstwo, tkactwo, kowalstwo.

Kolejnym etapem naszej podróży było miasto Kołobrzeg. Po zakwaterowaniu i sutym posiłku udaliśmy się na stary Rynek oraz wieczorny seans filmowy w kinie.

Następnego dnia po śniadaniu udaliśmy się do Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Uczniowie mogli zobaczyć wojskowe wyposażenie Polaków, dowiedzieć się więcej o walkach, jakie tu były toczone, ale i odkryć historię ludzi, jacy tu żyli. To wyjątkowe miejsce o profilu historyczno – wojskowym, które powstało w Kołobrzegu w 1963 r. jako jedyne tego typu miejsce na północy Polski.

Nie mogło zabraknąć również spaceru nad morze, gdzie zimowe, wysokie fale Bałtyku zrobiły na nas olbrzymie wrażenie.

Niestety czas powrotu nastąpił i pożegnaliśmy piękny kurort, ale to jeszcze nie koniec atrakcji, bo pod Koszalinem czekał na nas długo wyczekiwany i upragniony przez młodzież “ McDonald's” :)

Mimo zimowej pory i chłodu uśmiechnięta młodzież w godzinach wieczornych powróciła do domu.

 

Zajęcia firmy SOLW'IT z klasą IV technik informatyk

 

W dniu 29.11.2022 r. odbyły się zajęcia specjalistyczne w klasie IV Technik Informatyk z reprezentantami Firmy Solw'it Gdańsk. Specjalista z działu HR, p. Paulina oraz specjalista z Team and Product Manager, p. Artur podzielili się wiedzą specjalistyczną z uczniami.

To był bardzo wartościowy wtorek - dużo energii! Dużo wiedzy oraz fantastyczna praca w grupie. Dziękujemy pięknie Państwu za poświęcony nam czas i ogromne zaangażowanie. Mamy nadzieję na kolejne ciekawe spotkanie.

Konkurs Poetycki „Dla Niepodległej”

W czwartek 17 listopada 2022 r. odbył się Konkurs Poetycki „Dla Niepodległej”, którego ideą jest głoszenie i propagowanie wartości patriotycznych wśród naszej współczesnej młodzieży.

Za wybitną sztukę słowa nagrodzeni zostali :
1 miejsce : Nikola Płotka, klasa 3 TŻA, K.K. Baczyński Pokolenie;
2 miejsce : Julia Cierocka, klasa 3 TŻA, J. Kasprowicz Rzadko na moich wargach;
3 miejsce : Mikołaj Płotka, klasa 4 GŻp, J. Lechoń Polonia Resurrecta.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i serdecznie gratulujemy.

 

Relacje międzyludzkie a naruszanie dóbr osobistych, hejt

Zajęcia z Panem Mecenasem Mateuszem Berusiem z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku, dla klas pierwszych Technik Programista, Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych, Technik Architektury Krajobrazu, pt. "Relacje międzyludzkie a naruszanie dóbr osobistych, hejt"
Dziękujemy Panu Mecenasowi za poświęcony czas i cenną wiedzę.

 

Jestkù po kaszubsku

W październiku, podczas zajęć języka kaszubskiego poszukiwaliśmy nazw kaszubskich na produkty, które na co dzień goszczą na naszych stołach.

Klasa II przygotowała frisztëk – śniadanie. To był òpiekłi chléb z rozmaitościami w środku.

Klasa IV ugotowała pôłnié – obiad: bùlwë òkraszoné szpiekã i miãskò,
klasa I T pòdpółnik – podwieczorek: Chléb ze szpiekã, sérã, gùrkã i tomatã,
klasa I BSI wieczerzã – kolację: salôtczi z ògradowiznë. 
Było pysznie.

Spotkania przy stole integrują, zachęcają do rozmów, wzbogaciły tez nasze kaszubskie słownictwo. 

Pośród nowoczesnych maszyn rolniczych

Uczniowie klasy IV RAp grupy Rolnik w dniu 6.10.2022r. wzięli udział spotkaniu połączonym z pokazami maszyn rolniczych „Zatrzymaj wodę”.

W ramach spotkania odbył się m.in. wykład „Jak założyć uprawę bezorkową i ją prowadzić aby w glebie zostało jak najwięcej wody”.

Cytat dnia

„Masz władzę nad swoim umysłem, nie nad okolicznościami zewnętrznymi. Gdy to sobie uświadomisz, staniesz się silny”

Marek Aureliusz

0
Uczniów 
0
Absolwentów
0
Nauczycieli