school and education

Wydarzenia

VII Jesienny piknik na Kaszubach
Wtorek, 07 Listopad 2017
Odsłon : 3143

7 listopada 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie odbył się Wojewódzki Konkurs Gastronomiczny pt. VII Jesienny Piknik na Kaszubach pod Patronatem Pana Mariusza Gachewicza szefa kuchni Hotel Zamek Gniew.

Młodzież z pięciu Szkół Ponadgimnazjalnych z Kowalewa Pomorskiego, Somonina, Rumi, Sierakowic i Przodkowa walczyła o główne trofeum wojewódzkiego konkursu gastronomicznego. Jury oceniało przygotowane dania pod względem smaku, estetyki, kreatywności i obróbki termicznej. Chodziło też o to, aby uczniowie mieli świadomość, że ocenia ich profesjonalne jury, a to wymagało odpowiedniego przygotowania się do konkursu.

Przygotowane dania oceniało jury w składzie:

  • Mariusz Gachewicz – szef kuchni Zamek Gniew
  • Adam Woźniak
  • Przemysław Langowski- Hotel Hammond
  • Krzysztof Gradziewicz
  • Monika Ignaciuk firma Ambasador
  • Mateusz Kołodziejczyk –kierownik ds. gastronomii Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu
  1. miejsce przyznano Zespołowi Szkół w Kowalewie. W nagrodę ta drużyna odbędzie staż w firmie Ambasador, gdzie młodzież przejdzie szkolenie cukiernicze.
  2. miejsce zdobył Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach
  3. miejsce zdobył Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie

Poza konkursem z dużym zaangażowaniem pracowali również uczniowie szkół gimnazjalnych z Szemuda, Pomieczyna, Czeczewa, Przodkowa.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Jesteśmy dumni, że mogliśmy pracować z tak fantastycznymi ludźmi oddanymi swojej pracy pasjonatami gastronomii.

Zobacz galerię

VII Jesienny piknik na Kaszubach

Miejsce ZSP w Przodkowie

Witaj w wersji mobilnej strony ZSP Przodkowo!