school and education
Wycieczka Lublin – Zamość – Zwierzyniec
Od Wtorek, 07 Grudzień 2021
Do Czwartek, 09 Grudzień 2021
Odsłon : 328

Uczniowie kl. 1 TGA 07-09.12.2021 zrealizowali przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. "Poznaj Polskę" poprzez udział w 3- dniowej wycieczce po Roztoczu wraz z opiekunami panią Iwoną Karwat, Ewą Kolką i Anną Wydrowską.

Młodzież poznała zabytki kultury i historii, m.in. bogate zbiory Muzeum Lubelskiego z dziedziny etnografii, archeologii oraz historii miasta i regionu, Archikatedrę Lubelską jako jedną z największych kościołów w Lublinie, będącej jednocześnie perłą baroku na Lubelszczyźnie, Wieży Trynitarskiej - muzeum archidiecezjalnego sztuki religijnej w Lublinie – neogotyckiej wieży-dzwonnicy będącej najwyższym zabytkowym punktem wysokościowym Lublina i podziwiać rozległą panoramę miasta z platformy widokowej, na wysokości 40 metrów.

Ponadto uczniowie obejrzeli kościół i klasztor oo. Dominikanów, którego historia wiąże się ze znajdującą się w nim do 1991 r. relikwią Drzewa Krzyża Świętego.

Młodzież wraz z opiekunami udała się następnie do Zwierzyńca, aby obejrzeć Kościół pw św. Jana Nepomucena, potocznie zwany “na wyspie” lub “na wodzie” najbardziej charakterystyczny zabytek całego Roztocza ze względu na swoje malownicze położenie oraz Zamość - miasto wpisane współcześnie na światową listę dziedzictwa UNESCO. Uczniowie mieli okazję podziwiać mury obronne miasta, Ratusz oraz charakterystyczne kolorowe kamienice Starego Miasta. W drodze powrotnej młodzież udała się jeszcze do pięknego Kazimierza Dolnego.

Zapraszamy do wspólnego obejrzenia zdjęć, niezapomnianej pamiątki........

Zamość

Obejrzyj galerię zdjęć

Witaj w wersji mobilnej strony ZSP Przodkowo!