school and education
Wycieczka z programu "Poznaj Polskę" do Gdyni
Czwartek, 24 Listopad 2022
Odsłon : 257

MEIN MEIN MEIN

24 listopada 2022 r. uczniowie Szkoły Branżowej I Stopnia Powiatowego Zespołu Szkół w Przodkowie po raz drugi wzięli udział w programie dofinansowania wycieczek "Poznaj Polskę.
Tym razem uczniowie klas 1 BSB,1 BSC, 2 BSB i 3 BSB wraz z wychowawcami Panią Dorotą Walicką, Iwoną Karwat i Anną Lewicką -Wiktorek udali się do Gdyni.

Pierwszym punktem programu była wizyta w Centrum Nauki Eksperyment, to miejsce zachęciło naszą młodzież do aktywnego odkrywania fascynującego świata nauki.
Natomiast drugim, wystawa stała w Muzeum Emigracji, przybliżająca dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych. Opowiadająca o Polakach, wyjeżdżających w różnych czasach, z różnorodnych powodów, do rozmaitych miejsc na świecie. Od Wielkiej Emigracji, przez rewolucję przemysłową, masowe wyjazdy do Ameryki, życie w brazylijskiej dżungli, społeczność Chicago, dramatyczne ludzkie losy w czasie i po II wojnie światowej, trudne lata PRL-u, aż po najnowszą historię – po wstąpieniu przez Polskę do Unii Europejskiej.

Gdynia

Galeria zdjęć

Witaj w wersji mobilnej strony ZSP Przodkowo!